Předmět "IVp019 Institucionální péče a vzdělávání v raném dětství" vypsán na podzim 2021

Studující na Pedagogické fakulte MUNI si již na podzim 2021 mohou zapsat předmět Předmět "IVp019 Institucionální péče a vzdělávání v raném dětství", který vznikl v rámci projektu PRVI.

15. 9. 2021

Předmět představí tematiku péče a vzdělávání v raném dětství v ČR v sociologicko-pedagogických souvislostech. Studující získají přehled o koncepčním a zákonném rámci péče a vzdělávání v raném dětství v ČR a porozumí jeho vývoji po roce 1989, seznámí se se specifickými nároky na personál v institucích denní péče v ČR, porozumí potřebám dětí do 3 let a jejich každodennosti v institucích denní péče v ČR a získají přehled o potřebách a očekávání rodičů, kteří využívají nabízené služby pro děti do 3 let.

Předmět se skládá ze 4 tematických bloků:

• Koncepční a zákonný rámec péče a vzdělávání v raném dětství v ČR
  • Personál v institucích péče a vzdělávání v raném dětství v ČR
  • Děti v institucích péče a vzdělávání v raném dětství v ČR
  • Rodiče a instituce péče a vzdělávání v raném dětství v ČR.